POTRAT S PRÁŠKY

Potrat s prášky

Lékařský potrat je obecně známý jako potrat s prášky. Někteří lidé také označují tuto metodu jako umělý potrat, umělý potrat, který si sami spravujete, nebo potrat pro kutily. Pokud užíváte potratové pilulky, můžete mít krvácení a možná i křeče. Příznaky jsou velmi podobné vaší menstruaci a potratu (přirozený potrat).Existují dvě metody potratu s pilulkami: použití Mifepristonu a Misoprostolu nebo použití pouze Misoprostolu .MifepristonMifepriston je lék, který blokuje tok progesteronu, což je hormon, který rozvíjí těhotenství. Bez progesteronu nemůže produkt těhotenství růst. Mifepriston také změkčuje děložní čípek (dolní část dělohy), což zesílí účinek misoprostolu. Vezměte v úvahu, že použití pouze Mifepristonu nestačí k potratu, musíte použít i Misoprostol.

Misoprostol

Misoprostol je lék, který způsobuje pohyb dělohy (kontrakce). Tento pohyb vylučuje těhotenství spolu s krví. Misoprostol můžete použít bez mifepristonu, ale je efektivnější používat oba léky.

Mifepriston a misoprostol jsou podle Světové zdravotnické organizace uvedeny jako základní léky a jsou indikovány k bezpečnému potratu.

Chcete-li vědět, jak bezpečně a účinně přerušit těhotenství pomocí misoprostolu, klikněte sem . Pokud používáte Mifepriston a Misoprostol, klikněte sem .

Jsou pro mě potratové pilulky bezpečné?

Lékařský potrat je pro většinu žen bezpečný. Existuje jen několik zdravotních stavů a ​​léčby, které mohou být kontraindikací k užívání potratových pilulek.

Kontraindikace:

 • Pokud užíváte dlouhodobě steroidy, jako je prednison nebo dexamethason, nedoporučuje se používat mifepriston, ale můžete podstoupit potrat pouze s misoprostolem.
 • Pokud užíváte antikoagulancia, jako je heparin a warfarin.
 • Pokud máte poruchu krvácení, jako je Porfyrie.
 • Pokud jste alergičtí na mifepriston, misoprostol nebo prostaglandiny, potrat s tabletami se nedoporučuje. Jediným způsobem, jak zjistit, zda jste alergičtí, je, pokud jste je již dříve užívali a měli alergickou reakci. Před použitím tablet není možné zjistit, zda nebudete alergičtí nebo ne.
 • Pokud máte mimoděložní těhotenství (mimo dělohu), potratové pilulky vám neublíží, ale těhotenství neukončí. Pokud víte, že máte mimoděložní těhotenství, potřebujete lékařskou péči, abyste mohli bezpečně vyvolat potrat.

Potratové pilulky jsou bezpečné:

 • Pokud máte nitroděložní tělísko (nitroděložní tělísko), můžete podstoupit lékařský potrat bezpečně a efektivně, můžete však pociťovat větší bolest. Pokud je to možné, doporučuje se před použitím potratových pilulek jej odstranit.
 • Pokud jste již měli vaginální porod nebo císařský řez.
 • Pokud jste již dříve podstoupili chirurgický nebo lékařský potrat.

Pokud si nejste jisti, zda jsou potratové pilulky pro vás bezpečné, kontaktujte nás! Můžeme vám pomoci určit, zda je tato metoda pro vás.

Pamatujte, že mtpkit99.com je vyškolen pouze na podporu žen, které budou v prvních 10 týdnech těhotenství užívat potratové pilulky. Pokud je vaše těhotenství pokročilejší, uděláme vše pro to, abychom vás odkázali na jinou organizaci, která je řádně vyškolena, aby vám pomohla.

Kolik potratových pilulek potřebuji?

Je důležité si koupit doporučenou dávku pilulek. Pokud nepoužijete správné množství, potrat nemusí být úspěšný.

Počet pilulek, které potřebujete, závisí na tom, jakou metodu lékařského potratu budete používat. Pokud jste 10 týdnů těhotná nebo méně, potřebujete:
12 pilulek misoprostolu (200 μg každé z nich)
nebo
1 pilulku mifepristonu (200 mg každé) a 4 pilulky misoprostolu (každá 200 μg)

Je velmi důležité, abyste věděli, že počet tablet se nemění podle týdnů těhotenství, pokud jste v prvních 10 týdnech těhotenství. To například znamená, že žena, která je těhotná 4 týdny, potřebuje přesně stejné množství jako žena, která je těhotná 9 týdnů.

Co bych měl očekávat během potratu s pilulkami?

Jak jsme zmínili, po užití potratových pilulek budete mít příznaky podobné menstruaci nebo potratu.

Mifepriston obvykle nezpůsobuje žádné viditelné příznaky. To znamená, že pokud to vezmete, ale nevidíte žádné změny, je to naprosto normální. Příznaky se objeví po použití misoprostolu.

Je nemožné předem vědět, kolik času po Misoprostolu začnete pociťovat příznaky, protože může trvat několik minut nebo několika hodin. Většina žen cítí křeče a všechny by měly krvácet. Nejintenzivnější příznaky se objevují kdykoli během prvních 24-48 hodin po použití misoprostolu.

Během lékařského potratu se očekává krvácení tak hojné, jako je vaše menstruace nebo více. To může trvat několik hodin. Některé ženy (ne všechny) také vylučují krevní sraženiny. Po prvním silném krvácení se průtok krve sníží, ale může pokračovat, přicházet a odcházet, několik dní nebo dokonce týdnů poté. Krvácení se postupem času zmenšuje, dokud nezmizí. Pokud fungovaly potratové pilulky, těhotenství bude za pár dní ukončeno, ale následné krvácení znamená, že vaše tělo vylučuje všechny tkáně v děloze. Jakmile to skončí, je potrat hotový.

Misoprostol může způsobit dočasné vedlejší účinky, jako je horečka, průjem, nevolnost / zvracení, bolest hlavy a / nebo zimnice. Pokud se u vás neobjeví žádný z těchto nežádoucích účinků, je zcela normální. Pokud tak učiníte, zmizí během následujících 48 hodin nebo méně.

Ovládnutí bolesti

Doporučujeme užívat 800 mg ibuprofenu 1 hodinu před použitím tablet Misoprostol. Ibuprofen je mnohem účinnější, když ho užijete, než začnete pociťovat bolest, na rozdíl od užívání, když začnete pociťovat bolest. Tento lék vám také pomůže zvládnout nežádoucí účinky. Použití ibuprofenu nesnižuje účinnost postupu.

Poté můžete užít další dávky 400 mg každé 3 hodiny v závislosti na síle bolesti. Nepřekračujte 3 400 mg ibuprofenu za 24 hodin.

Pokud nemůžete použít Ibuprofen, kontaktujte nás , abychom vám mohli doporučit další bezpečné alternativy.

Jak poznám, zda fungují potratové pilulky?

Pokud jste užívali kvalitní léky podle doporučených pokynů a krváceli jste stejně silně jako menstruace nebo více po několik hodin, je velmi pravděpodobné, že potrat proběhl úspěšně. Pokud jste měli příznaky těhotenství, obvykle mizí asi 5 dní po užití potratových pilulek. Pokud příznaky těhotenství poklesnou a zmizí, je to další dobrá známka toho, že potratové pilulky fungovaly.

Pokud uplynulo 48 hodin poté, co jste použili poslední dávku misoprostolu a nekrváceli jste, nebo máte krvácení mnohem menší než vaše menstruace, je pravděpodobné, že k potratu nedochází. Ve většině případů je možné to zkusit znovu s potratovými pilulkami.  Pokud je to váš případ, kontaktujte nás , abychom vás mohli podpořit.

Pokud jste měli očekávané příznaky lékařského potratu, není nutné použít žádný test k potvrzení, že již nejste těhotná. Pokud to však chcete udělat, zvažte následující informace:

 • Krevní a močové testy budou i nadále pozitivní po dobu nejméně 4 týdnů po užití potratových pilulek, i když bylo těhotenství ukončeno.
 • Ultrazvuk může potvrdit, zda jste stále těhotná (pokud je embryo stále v děloze) nebo ne. V mnoha případech, i když už nejste těhotná, nesprávně navrhnou, abyste použili více léků nebo podstoupili chirurgický zákrok k odstranění veškeré tkáně v děloze. To není nutné, protože děloha je nejčastěji schopna sama vylučovat všechny tkáně. Nezapomeňte, že potrat s pilulkami může trvat přibližně 2 týdny nebo déle, takže zbývající tkáň v děloze během této doby je normální.

Pokud si nejste jisti, zda se váš potrat vyvíjí normálně, kontaktujte nás .

Potřebuji lékařskou péči po použití potratových pilulek?

Pokud jsou vaše příznaky podle očekávání a nemáte žádné varovné příznaky, nepotřebujete lékařskou péči. Kromě toho již není nutné provádět těhotenský test nebo ultrazvuk a není nutné provádět chirurgický zákrok, jako je D&C.

Pokud máte jeden z následujících příznaků, považuje se to za varovný signál, že byste mohli mít komplikace, a měli byste okamžitě vyhledat lékařskou pomoc:

 • Pokud naplníte dvě nebo více destiček (úplně promočené zepředu dozadu, ze strany na stranu) za 1 hodinu nebo méně a vydrží to 2 hodiny nebo více.
 • Horečka 38 stupňů Celsia (100,4 stupňů Fahrenheita), která se po užití ibuprofenu nesnižuje. (Pokud si myslíte, že máte horečku, vždy to potvrďte teploměrem.)
 • Horečka 38 stupňů Celsia (100,4 stupňů Fahrenheita), která neklesne 12 hodin po použití misoprostolu. (Pokud si myslíte, že máte horečku, vždy to potvrďte teploměrem.)
 • Bolest, která se po užívání ibuprofenu nezlepší.
 • Barva nebo vůně vaší krve se velmi liší od vaší pravidelné menstruace nebo má špatný zápach.
 • Pokud máte zarudnutí, svědění nebo oteklé ruce, krk a obličej, je pravděpodobné, že máte alergickou reakci na léky. Můžete použít antihistaminikum, ale pokud je pro vás obtížné dýchat, pak je alergická reakce velmi závažná a potřebujete okamžitou lékařskou péči.

Je důležité si uvědomit, že zdravotnický personál nemá žádný způsob, jak zjistit, že jste užívali Mifepriston nebo Misoprostol, pokud jste je používali tak, jak to doporučujeme.

Stejně důležité je vědět, že komplikace potratu s pilulkami jsou stejné přesné komplikace, jaké by se mohly vyskytnout v důsledku potratu (spontánní nebo přirozený potrat). To znamená, že to bude vypadat, jako byste potratili a měli by s tím zacházet. I když nebudou vědět, že jste pilulky užívali, budou vědět, že jste těhotná.

Kdy se mi po potratu vrátí menstruace?

Během potratu (chirurgického nebo lékařského) se váš cyklus restartuje, jako byste měli menstruaci. Asi 10 dní poté budete znovu ovulovat. To znamená, že pokud máte sex, můžete znovu otěhotnět.

Vaše další menstruace se může vrátit přibližně za 4 až 6 týdnů po užití potratových pilulek.

Proudly powered by WordPress | Theme: HoneyPress by SpiceThemes